Horoskop

Zodiak celtycki – jakim drzewem i zwierzęciem jesteś cz.1 (24.12-17.03)?

W kręgach ludzi głęboko zainteresowanych astrologią, horoskop celtycki jest jednym z popularniejszych sposobów odczytywania swojego przeznaczenia, czy też osobowości innych ludzi.

Bazujący na przypisaniu dacie urodzenia postaci zwierzęcej oraz drzewa można dowiedzieć się bardzo dużo o sobie i o osobach, którymi się otaczamy, jednakże jeśli chodzi o historię jego powstania i użytkowania przez plemiona Celtów, to okres ten okryty jest tajemnicą, gdyż nie zachowały się do naszych czasów żadne źródła, potwierdzające ten fakt. Co ciekawe nawet w bogatej w tego typu dowody erze średniowiecza nie znaleźliśmy dotychczas wzmianek o zodiaku celtyckim, co może prowadzić do wniosku, że jest to raczej nowoczesna odmiana horoskopu.

JELEŃ/SARNA (24.12-20.01)
O osobach, będących urodzonymi pod tym zodiakiem, mówi się, że są bardzo ambitne. To wizjonerzy, uparcie dążący do celu, charakteryzujący się szlachetnością i postawą, która na co dzień może uchodzić jako właściwa wysoko urodzonym. Czują oni jednak, że na taka pozycję należy zapracować uczciwie i dobrze przykładając się do swoich obowiązków. To osoby bardzo pewne siebie i odważne, co często pomaga im w życiu.
Pod tym znakiem dominują drzewa: jabłoń, jodła oraz wiąz.

KOT (21.01-17.02)
Koty są niezwykle bystre, przewidujące i potrafią bardzo szybko przejść do sedna. Lubią być zauważani oraz są bardzo dumni, a ignorowani stają się wyniośli. To urodzeni artyści, którzy w swoich dziełach przekazują światu swoje tajemnicze i niezależne podejście do życia.
Drzewami, które pasują do daty urodzenia kota są: wiąz, cyprys, topola.

ŻMIJA/WĄŻ (18.02-17.03)
Chłodna powierzchowność skrywa w tym przypadku niezwykle żywiołowe wnętrze. Wąż jest znakiem bardzo ciekawskim i lubiącym dochodzić do sedna sprawy, a poza tym otwarcie komunikującymi i przekonywującymi swoje zamiary w grupie. Ten sprytny zodiak nie lubi wykluczenia, gdyż automatycznie staje się biernym i mało pomocnym obserwatorem.
Doskonale komponuje się on z takimi drzewami, jak: sosna, wierzba, lipa.

Więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ