Ciekawostki

Trygony astrologiczne żywiołów w horoskopie – co to takiego?

Żywioły w astrologi grają bardzo ważną rolę i wpływają na niezwykle wiele cech, które przypisuje się poszczególnym znakom zodiaku. Aby uporządkować ich wpływ podzielono horoskop na 4 części po trzy znaki, a każdej z nich przypisano określone wartości ducha i umysłu.

Podział ten wiąże się też z tzw. jakościami, które z kolei przypisują do każdego znaku kolejne określenia i cechy. W ten oto prosty i intuicyjny sposób nawet największy amator astrologi może w szybki sposób zorientować się w zawiłościach symboliki astrologicznej. Tymczasem sprawdźmy po kolei z czym mamy do czynienia (oprócz tego).

Trygon ognisty

Jak nietrudno się domyślić jest on związany z żywiołem ognia. Zwany również trygonem entuzjastycznym, charakteryzuje się wysoką aktywnością osób do niego należących, ich ekstrawertyzmem, chęcią dowodzenia, optymizmem, odwagą, szybką reakcją na zmiany w otoczeniu oraz przebojowym podejściem do problemów. Znakami, które go reprezentują, są tu:
– baran,
– lew,
– strzelec.

Trygon ziemski

Znaki do niego należące związane są z żywiołem ziemi oraz z bardzo pragmatycznym podejściem do życia. Poza tym charakteryzują się one dużą konkretyzacją i spokojnym podejściem do trudności w życiu codziennym, gloryfikowaniem wartości materialnych, uwielbieniem stabilizacji, bezpieczeństwa, dobrobytu oraz unikaniem ryzyka w każdej, możliwej sytuacji. Znakami zodiaku, które najlepiej odnajdują się w tym żywiole, są:
– byk,
– panna,
– koziorożec.

Trygon powietrzny

Żywioł powietrza w astrologi łączony jest z istotnością wartości i wszechstronności w życiu osób, których znaki należą do tego trygonu. Poza tym spotkamy tu się z takimi wartościami, jak np. ciekawość świata, umiejętność osiągania kompromisów i dążenie do nich, tolerancja, komunikatywność, towarzyskość, elastyczność i dobre przystosowanie się do nowych warunków. Jakie znaki zodiaku się tu dopasowały? Oczywiście bliźnięta, waga i wodnik.

Trygon wodny

Najbardziej emocjonalny spośród wszystkich trygonów. Niezwykle empatyczny, uwielbiający zagadnienia psychologiczne, posiadający umiejętność przewidywania wydarzeń, introwertyczny, troskliwy, cierpliwy, pesymistyczny, ale też sentymentalny i nielubiący otwartej konfrontacji. Wszystkie te cechy pasują idealnie do:
– raka.
– skorpiona,
– ryb.

Jakości w świecie trygonów astrologicznych

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, z trygonami żywiołów w znanym nam horoskopie, związane są tzw. „jakości”. Funkcjonują one na zasadzie podziału trójek żywiołowych na trzy grupy:
– znaki kardynalne (pierwsze na liście pasujących – dominujące, lubiące przywództwo, organizacje i ustanawianie norm oraz sposobów ich przestrzegania),
– znaki stałe (drugie na każdej z list – pilnują przestrzegania kardynalnych norm, zapewniają całości stabilizację),
– znaki zmienne (trzecie w kolejności – odpowiedzialne za pomysłowość, nowe idee, lubią i prowadza do udoskonaleń, są ojcami postępu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ