Horoskop

Numerologia a horoskop

Wystarczy pobieżnie rozejrzeć się wokół siebie, aby dostrzec jak wiele liczb otacza nas w każdym aspekcie życia. Wszystko ma swoją wagę, rozmiar, wiek oraz wiele innym parametrów, które zwykliśmy wyrażać przy pomocy cyfr.

Dzięki takiemu zabiegowi możemy poznać lepiej świat, zamknąć go w ramach zrozumienia, opisania jego tajemnic i opanować (zarówno umysłem, jak i fizycznie). Liczymy monety, dni urodzenia, a nawet czas. Nie będzie więc ani trochę naciąganym stwierdzeniem to, że cały nasz świat to zbiór liczb – trochę jak w danych cyfrowych komputerów, telefonów i tabletów, które posiadamy.

Przejdźmy teraz na następny poziom wiedzy, a więc przyjrzyjmy się samym cyfrom ignorując to, co reprezentują w świecie rzeczywistym. Jeśli wierzyć numerologii, każda liczba ma wpływ na świat w którym żyjemy. W jaki sposób? Posiada ona indywidualne i wyjątkowe wibracje, które z kolei tworzą konkretną ilość energii. Znając podstawy numerologi i umiejąc poruszać się w ich świecie można zatem przeniknąć wzrokiem tajemnice, które kryje oraz między innymi wniknąć w głąb osobowości ludzi, którymi się otaczamy (znajomych, rodziny itp.).

Aspekt magiczny jest więc tu bardzo mocno obecny. Łącząc się trwale z ezoteryką, numerologia odczytuje wyżej wspomniane wibracje i przekłada je na schematy charakteru, a nawet przeznaczenie ludzi, którym staramy się ją odczytać przy pomocy tej metody. Wszystko ogranicza się wiedzy o liczbach od 1 do 9 , które zawierają informacje dotyczące np. pracy, sfery uczuć, wewnętrznego ja, czy też sfery duchowej.

Aby obliczyć swoją liczbę numerologiczną wystarczy zsumować wszystkie cyfry z daty urodzenia. Większość z nas otrzyma wynik jednocyfrowy, jak np. dla osoby urodzonej 23.05.1992 będzie to (2+3+5+1+9+9+2=31) cyfra 4. Inaczej jest jeśli wynik dwu cyfrowy składa się z takich samych liczb – wtedy mamy do czynienia z tzw. wynikiem mistrzowskim, a osoba, która go posiada najprawdopodobniej jakieś specjalne zdolności lub wyjątkowy talent, który wyróżnia ją nie tylko na tle całości, ale i jednostek, które posiadają podobną umiejętność. Jasnym jest zatem, że wiąże się numerologię z indywidualnym tworzeniem horoskopów, gdyż sporo informacji niepewnych można dzięki temu spersonalizować i wykluczyć niejasności uzyskane przy pomocy innych metod magicznych, czy też związanych z astrologią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ